Certyfikat
ISO 9001
Opieka
w ramach NFZ

Hospitalizacja

Regionalne Centrum Nefrologii

Przyjęcie

Przyjęcie do oddziału odbywa się w Izbie Przyjęć na podstawie skierowania do szpitala, a tożsamość chorego jest weryfikowana okazaniem dokumentu tożsamości. W Izbie Przyjęć pielęgniarka przyjmuje chorego do oddziału, przeprowadza wywiady, mierzy parametry życiowe przy przyjęciu oraz przygotowuje stosowane dokumenty. Następnie przeprowadzane jest badanie lekarskie. Po przyjęciu do oddziału choremu zakładana jest opaska identyfikująca na rękę, a następnie zaprowadzany jest na oddział.

Pacjent przyjmowany do szpitala powinien posiadać przy sobie w dniu przyjęcia:

  • skierowanie do szpitala
  • dowód tożsamości,
  • dokumentację medyczną (wyniki wszystkich wcześniejszych badań, karty informacyjne z poprzednich hospitalizacji itp.)
  • przybory toaletowe

Pobyt w oddziale

W oddziale dysponujemy 18 łóżkami na salach 2-4 osobowych, każda z sala ma bezpośredni dostęp do łazienki, przy każdym łóżku znajduje się szafka, a w salach znajdują się również większe szafki na ubrania i torby. Ponadto jest możliwość pozostawienia cennych i wartościowych rzeczy w depozycie szpitalnym. Wizyty lekarskie odbywają się ok godziny 8.00 i 20.00. Posiłki podawane są codziennie w godzinach:

  • śniadanie - godz. 8.45-9.30
  • obiad - godz. 13.30 – 14.30
  • kolacja - godz. 17.30 – 18.30

Cisza nocna obowiązuje od godziny 22.00 do godziny 6.00. Na oddziale obowiązuje regulamin odwiedzin.

W czasie wykonywania zabiegów, wizyt lekarskich oraz w porze posiłków prosimy, aby przebywali Państwo na Oddziale (w swojej sali), a każde wyjście poza Oddział prosimy zgłaszać pielęgniarce dyżurnej. Z uwagi na Państwa bezpieczeństwo prosimy o nie zażywanie leków przyniesionych z domu bez wcześniejszego poinformowania lekarza na oddziale.

Zachęcamy do zapoznania się przed pobytem w szpitalu z dokumentem świadomej zgody, w którym znajdziecie Państwo szczegółowy opis proponowanego zabiegu. W trakcie hospitalizacji ten sam dokument otrzymacie Państwo od personelu medycznego i będziecie mogli uzyskać odpowiedzi na ewentualne pytania.

Na oddziale jest bezpłatny dostęp do internetu poprzez WiFi, a na korytarzu jest ogólnie dostępny telewizor.

Wypisanie z oddziału

Wypisanie z oddziału Przy wypisywaniu pacjent otrzymuje od lekarza 2 karty informacyjne zawierające szczegółowe informacje z pobytu w oddziale, zalecenia dotyczące dalszego postępowania, w tym dotyczące zalecanych leków oraz ewentualnie inne niezbędne dokumenty (skierowania, recepty, druk ZLA, zaświadczenia). W razie jakichkolwiek pytań proszę się zwracać do pielęgniarki lub lekarza, którzy chętnie wyjaśnią wszelkie wątpliwości. Dodatkowo otrzymacie Państwo krótką anonimową ankietę, której wypełnienie nie zajmie więcej niż 5 minut. Będziemy wdzięczni za poświęcony czas na jej wypełnienie, ponieważ Państwa zdanie i opinia o naszej działalności są dla nas bardzo ważne. Zachęcamy również do wypełnienia szczegółowej ankiety, która jest dostępna na naszej stronie internetowej.

Centrum Usług Medycznych DIALIZA Sp. z o.o.

ul. Kilińskiego 7/4,6
78-400 Szczecinek

94 372 73 80
dializa@dializa.com.pl

Godziny otwarcia

Stacja Dializ
i Oddział
całodobowo
Poradnia
nefrologiczna
07:00 - 15:00
Poradnia
diabetologiczna
wtorek
07:00 - 15:00
Poradnia
diabetologiczna
środa
14:00 - 18:00