Certyfikat
ISO 9001
Opieka
w ramach NFZ

Oddział

Regionalne Centrum Nefrologii

Hospitalizacja

Przyjęcie do oddziału odbywa się w Izbie Przyjęć na podstawie skierowania do szpitala, a tożsamość chorego jest weryfikowana okazaniem dokumentu tożsamości. W Izbie Przyjęć pielęgniarka przyjmuje chorego do oddziału, przeprowadza wywiady, mierzy parametry życiowe przy przyjęciu oraz przygotowuje stosowane dokumenty.

dowiedz się więcej

 

LDL

Od lipca 2016 w Regionalnym Centrum Nefrologii w Szczecinku wykonywane są zabiegi LDL-aferezy. Jest to metoda leczenia pozwalająca w krótkim czasie dramatycznie zmniejszyć stężenie LDL cholesterolu u chorych, u których nie udaje się osiągnąć tego innymi metodami.

dowiedz się więcej

 

Dostęp naczyniowy

Krew do zabiegu pobierana jest za pomocą igieł wkłutych do żyły, w której przepływ jest kilkakrotnie większy niż fizjologicznie. Taką podaż możemy uzyskać dzięki wytworzonej specjalnie do tego celu tzw. przetoce tętniczo-żylnej. Dla osób leczonych hemodializą jest to "linia życia".

dowiedz się więcej

 

Przeszczep

W ramach leczenia pacjenta w poradni nefrologicznej, na oddziale nefrologicznym i stacji dializ odbywa się wstępna kwalifikacja pacjenta do przeszczepu nerki.

dowiedz się więcej

Centrum Usług Medycznych DIALIZA Sp. z o.o.

ul. Kilińskiego 7/4,6
78-400 Szczecinek

94 372 73 80
dializa@dializa.com.pl

Godziny otwarcia

Stacja Dializ
i Oddział
całodobowo
Poradnia
nefrologiczna
07:00 - 15:00
Poradnia
diabetologiczna
wtorek
07:00 - 15:00
Poradnia
diabetologiczna
środa
14:00 - 18:00